Transport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
328 mln pasażerów komunikacji miejskiej. Ogromny wzrost rok do roku 

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny opublikował infografikę z danymi dotyczącymi transportu na terenie województwa śląskiego.

Orzepowice czekają na asfaltową drogę, ale prezydent Kuczera nie daje gwarancji. Są inne priorytety 

Wniosek o budowę asfaltowej drogi na Orzepowicach nie doczekał się jednoznacznej odpowiedzi prezydenta Kuczery.

Niewiadom doczeka się chodnika na ulicy Racławickiej. Wkrótce ruszy budowa 

Władze Rybnika rozstrzygnęły przetarg na budowę chodnika dla pieszych. Było to drugie takie postępowanie. Pierwsze zostało unieważnione, ponieważ jedyny potencjalny wykonawca nie zmieścił się w planowanym budżecie.

Tańsze bilety jednorazowe i okresowe na kolejeslaskie.pl 

Zakup biletu Kolei Śląskich na www.kolejeslaskie.pl jest szybszy i wygodniejszy niż w kasie. A już we wrześniu 2022 r. kupujący online mogą liczyć na 5% obniżkę - zarówno biletów jednorazowych, jak i okresowych!

Nowe połączenie Kolei Śląskich na linii S62  

Od 4 września 2022 r. Koleje Śląskie uruchomiły nowe połączenie na linii S62 (Cieszyn – Skoczów)

Rybnik i Jastrzębie będą miały zeroemisyjne autobusy za potężne pieniądze. Jak to wpłynie na środowisko? 

W poniedziałek (5.09.) podpisano umowę między samorządami a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dofinansuje zakup zeroemisyjnych autobusów dla Rybnika i Jastrzębia-Zdroju. - Inwestycje realizowane są w ramach programu "Zielony Transport Publiczny", który ma na celu obniżenie wykorzystania energii i paliw emisyjnych...

W Niedobczycach powstanie parking na 51 aut 

Koszt budowy parkingu nieznacznie przekracza 1,124 mln zł.

Trwa rozbiórka dworca PKP w Raciborzu [ZDJĘCIA] [FILM]  

Przebudowany dworzec ma być gotowy w 2024 roku. Pierwszy etap prac polega na wyburzeniu części istniejącej zabudowy. Koszt inwestycji to około 30 mln zł. 

Koleje Śląskie oficjalnym przewoźnikiem podczas festiwalu INDUSTRIADA 2022 

Już od 9 lat Koleje Śląskie czynnie uczestniczą w festiwalu INDUSTRIADA. Motywem przewodnim XIII edycji święta Szlaku Zabytków Techniki jest „Po Szychcie. Czas na fajrant!”.

11 autobusów za 24 miliony złotych. Przetarg w Rybniku bliski rozstrzygnięcia 

W autobusach nie zabraknie klimatyzacji, czytelnych tablic informacyjnych oraz defibrylatorów. Miasto stara się o to, by wszystkie kasowniki umożliwiały płatność kartą bankomatową.

Koleje Śląskie zaprosiły na dzień otwarty. Symulator zrobił furorę [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W sobotę 27 sierpnia w Katowicach odbył się dzień otwarty Kolei Śląskich. Pasjonaci pociągów mieli wyjątkową okazję, aby zobaczyć od środka pracę lokalnego przewoźnika, zajrzeć pod pociąg, wejść do kabiny pociągu Elf oraz odwiedzić jedyny w Polsce symulator dla maszynistów. 

100 milionów złotych dla Rybnika, żeby dokończyć drogę Racibórz - Pszczyna  

Szacunkowy koszt budowy 4-kilometrowego odcinka drogi to 250 mln zł. Miasto otrzymało na budowę drogi 165 mln zł z budżetu państwa. Brakującą kwotę wyłoży z budżetu, jako wkład własny inwestycji.

Bilety Kolei Śląskich dostępne w KOLEO. Specjalny rabat dla Czytelników 

Astarium, właściciel platformy KOLEO – lidera w sprzedaży biletów kolejowych w Polsce – wraz z Kolejami Śląskimi informują, że bilety na pociągi KŚ są od 22 sierpnia 2022 dostępne za pośrednictwem KOLEO.

Prezes Kolei Śląskich: Nasza praca ma charakter służby  

Z prezesem Kolei Śląskich Patrykiem Świrskim rozmawiamy o alternatywie dla transportu samochodowego, planowanych inwestycjach oraz korektach rozkładu jazdy w oparciu o potrzeby pasażerów. 

Zostań wirtualnym maszynistą! Koleje Śląskie udostępniają symulator pojazdu kolejowego 

Każdy pasjonat kolei, kolekcjoner miniaturowych lokomotyw czy budowniczy szynowych makiet i dioram marzy, by choć przez chwilę poprowadzić prawdziwy skład i beztrosko mknąć wzdłuż przepięknych polskich szlaków transportowych. A i osoby mniej zafascynowane światem zwrotnic, bocznic i zespołów trakcyjnych z pewnością chciałyby się...

Dobre wieści z placu boju o drogę Racibórz - Pszczyna. PKP PLK idą na kompromis 

Skończył się koszmar, który spędzał sen z oczu samorządowców. PKP PLK zgodziły się na zmniejszenie prześwitu między torami a wiaduktem, po którym przebiegać będzie droga Racibórz - Pszczyna w rejonie skrzyżowania ulic Rybnickiej i Brzeskiej w Raciborzu. Oznacza to nie tylko obniżenie kosztów inwestycji, ale też mniej formalności.

Kolejowe bilety okresowe ekonomiczne i ekologiczne 

Wybór połączeń kolejowych w regularnych dojazdach do pracy czy szkoły pozwala na zyskanie dodatkowego czasu do nauki i relaksu. Ponadto transport kolejowy jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż podróż samochodem. 

Zobacz więcej