Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Rafako i Tauron znowu idą na noże. O co poszło tym razem? 

Artykuł Business Insider dotyczący Rafako, Tauronu i nowego bloku energetycznego w Jaworznie wywołał lawinę komentarzy. Padły słowa m.in. o straszeniu i wprowadzaniu opinii publicznej w błąd oraz "wymuszaniu decyzji biznesowych".

Mateusz Kłosek kolejny raz wrócił na fotel prezesa Eko-Okien 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji właściciel fabryki okien z Kornic, 12. najbogatszy Polak na liście Forbsa znów stoi na czele Eko-Okna S.A. Od marca spółką kierowała Joanna Łyko (tu jest z nią wywiad).

Ruszyła budowa fabryki Eko-Okien w Wodzisławiu. Hala zajmie 17 hektarów 

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzi wejścia do Wodzisławia nowego inwestora w strefie Olszyny, a tymczasem ruszyła budowa fabryki Eko-Okien. Rozpoczęły się prace ziemne. 

Nowy inwestor w Wodzisławiu? Planuje zainwestować 70 mln zł 

Choć na razie musimy opierać się tylko na liście intencyjnym, jaki otrzymali miejscy urzędnicy, istnieje wielkie prawdopodobieństwo pojawienia się w Wodzisławiu Śląskim dużego inwestora. To firma projektująca i produkująca maszyny do obróbki...

Prezes Rafako: wprowadzę tę spółkę do nowej rzeczywistości energetyki 

Jeszcze rok temu w Rafako prowadzono zwolnienia grupowe. Dziś firma staje na nogi. Pracownicy otrzymali podwyżki. Pojawiają się pierwsze ogłoszenia o pracę. O finalizacji procesu inwestorskiego, rozwoju firmy z Raciborza i zmianach, które ją...

Inwestor i duże pieniądze. Rafako ma bardzo dobre wieści 

Póki co Rafako nie ujawnia nazwy potencjalnego inwestora oraz instytucji, która ma zapewnić finansowanie Rafako.

Nieznaczny spadek bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec 2021 roku. Jakie zawody mają wzięcie na lokalnym rynku pracy? 

Z końcem grudnia 2021 r. w rejestrze bezrobotnych figurowało 1 935 mieszkańców powiatu raciborskiego, czyli o 10 mniej niż w listopadzie.

TOP 27 największych pracodawców powiatu wodzisławskiego. Kto jest w czołówce? 

Przedstawiamy ranking firmy powiatu wodziskiego. Bez niespodzianek - zestawienie otwierają dwie strony działające na naszym terenie, które krajowe ustalają prawie 6 tys. osób. Kto Przygotował miejsce na podium? Artykuł powstał we współpracy...

5 rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze software house’u 

Rozwój projektu technologicznego to spora inwestycja i równie duża odpowiedzialność. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Zastanówmy się wspólnie, na co zwrócić uwagę przy wyborze software house’u?

Dzikie Zbiory to Najlepszy Raciborski Biznesplan. Firma już istnieje i ma się dobrze. W jakiej branży działa? [ZDJĘCIA] 

Magdalena Kwiatkowska otrzymała główną nagrodę - 5000 zł - w konkursie na Najlepszy Raciborski Biznesplan. Sprawdź, jakie jeszcze pomysły biznesowe dostały się do finału.

I edycja Liderów RP - dołącz już dziś! 

Chcesz zmieniać świat na lepsze? Lubisz angażować się w społeczne projekty? Dołącz do Akademii Liderów RP!

Materiał zewnętrzny

Gdzie zgłosić dyskryminację w miejscu pracy w UK? 

Pracodawcy coraz częściej spotykają się ze skargami dotyczącymi bezprawnej dyskryminacji i molestowania w miejscu pracy. Mogą one obejmować nieformalne skargi, formalne zażalenia i oczywiście postępowania przed Trybunałem Pracy.

Materiał zewnętrzny

Minimalistyczna forma czy imponujące grobowce misternie rzeźbione - jak wyglądają teraz nowoczesne nagrobki? 

Odwiedzając cmentarze, bez trudu możemy ustalić, który nagrobek jest nowy, a który ma już swoje lata. Moda cmentarna zmienia się jak każda inna, także styl nagrobków i pomników ewoluuje. Czym więc kierować się wybierając nagrobek, by jak najdłużej cieszył oko modnym, ale i ponadczasowym wyglądem?

Czym się kierować przy wyborze doradztwa w zakresie funduszy unijnych? 

Rozwój i modernizacja to cel większości przedsiębiorców prowadzących własną firmę, czy działalność rolniczą. W jednym i drugim bardzo pomocne są środki unijne. Jeżeli nie masz na ich temat pełnej wiedzy, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Takie usługi świadczone są przez prywatne firmy oraz instytucje działające...

Blok energetyczny za 6,5 mld zł nie pracuje z pełną mocą bo... nie ma odpowiedniego węgla 

Tauron wbij szpile Rafako i twierdzi, że problemy z lejem kotła, który niedawno został uszkodzony, występowały już wcześniej. Rafako odpowiada, że jednyny problem nowego bloku w Jaworznie to... brak odpowiedniej jakości węgla.

Tauron vs Rafako. Sąd nakazał zabezpieczyć dowody na bloku 910 MW w Jaworznie 

Postanowienie sądu zostało entuzjastycznie przyjęte w Rafako. - Chcemy uczciwego pobrania próbek w obecności inspektorów Głównego Instytutu Górnictwa, Tauronu i naszych przedstawicieli - słyszymy w raciborskiej spółce.

AKTUALIZACJA

Prezes Rafako zmiażdżył Tauron. Krok po kroku przedstawił, jak zmieniała się narracja o bloku w Jaworznie 

Zdaniem Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego w Jaworznie doszło do normalnej usterki. Tauron rozmawiał z Rafako o jej usunięciu. Jednak gdy zorientował się, jak tragiczne ma wyniki finansowe, postanowił pójść na wojnę z Rafako, m.in. po to, by otrzymać pieniądze z gwarancji inwestycji. - Restrukturyzacja Rafako okazała się sukcesem,...

Rafako ujawni fakty i dokumenty związane z uszkodzeniem bloku 910 MW w Jaworznie 

Konferencja zostanie zorganizowana w Centrum Prasowym PAP w Warszawie 30 sierpnia o 9.30. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Kryzys w Jaworznie. Tauron nie wpuścił pracowników Rafako na blok 910 MW 

Energetyczny gigant nie jest w stanie wywiązać się ze zobowiązań kontraktowych, dlatego postanowił zniszczyć Rafako - twierdzi raciborska spółka, generalny wykonawca inwestycji w Jaworznie.

Spór wokół bloku 910 MW w Jaworznie: Tauron i Rafako podają sprzeczne informacje 

Tauron informuje, że Rafako nie prowadzi naprawy leja kotła bloku w Jaworznie i zlecił wykonawstwo zastępcze. Zarząd Rafako podaje, że pracownicy są wciąż obecni na bloku i nie zaprzestali prac naprawczych.

Mieszkanie w Warszawie. Dlaczego warto przenieść się do stolicy? 

Stolica rokrocznie przyciąga tysiące nowych mieszkańców. Nic dziwnego. To tutaj mieszczą się siedziby wielu międzynarodowych firm. To tu tętni życie kulturalne. W Warszawie można rozwijać karierę, świetnie się bawić, ale też żyć spokojnie, zakładając rodzinę i spędzając czas z bliskimi. Dlaczego warto przenieść się do stolicy...

Materiał zewnętrzny

Rafako, JSW Koks. Kotły Elektrociepłowni Radlin przeszły próbę ciśnieniową 

Sukcesem zakończyła się przeprowadzona przez RAFAKO S.A. próba ciśnieniowa kotłów dla nowobudowanej elektrociepłowni JSW KOKS S.A. w Koksowni Radlin. Próba ciśnieniowa to jeden z najważniejszych etapów realizacji inwestycji, potwierdzający wysoką jakość wykonanych prac montażowych.

Rafako otrzyma 100 milionów złotych na restrukturyzację 

Udzielenie pomocy było uzależnione od zgody Komisji Europejskiej. Decyzja zapadła 10 sierpnia.

Franczyza – oferty na rok 2022. Czy warto stawiać na taki biznes? 

Nowi przedsiębiorcy mają obecnie możliwość skorzystania z przeróżnych modeli prowadzenia działalności – jednym z nich jest franczyza. Jak wygląda współpraca tego rodzaju?

Materiał zewnętrzny

Prezesi Rafako i Tauronu jednym głosem o mediacjach w sprawie Jaworzna 

Mediacje dotyczą nowego harmonogramu zakończenia okresu przejściowego, po którym blok energetyczny o mocy 910 MW w Jaworznie będzie pracował z maksymalną efektywnością.

Blok energetyczny za 6,5 mld zł tymczasowo nie działa. Prezes stracił stanowisko 

Odstawienie bloku trwa już kilka dni. Tauron nie planował tego wcześniej.

AKTUALIZACJA

Rafako i Tauron znowu będą mediować w sprawie Jaworzna. Są też wieści dotyczące projektu Wilno 

Epopeja związana z budową i uruchomieniem bloku energetycznego w Jaworznie nie może się skończyć. Tymczasem nadeszły wieści dotyczące sporu Rafako i Litwinów dotyczącego budowy elektrociepłowni w Wilnie. Sąd arbitrażowy stwierdził m.in. że Litwinom przysługuje prawo do kar umownych i odszkodowania.

Zobacz więcej