Racibórz
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowsze komentarze
Wybuch w koksowni „Przyjaźń”. Dwie osoby opuściły szpital, jedna jest w śpiączce  

Dwóch z sześciu pracowników poszkodowanych w wypadku w koksowni „Przyjaźń” w Dąbrowie Górniczej zostało już wypisanych ze szpitala. Stan pozostałych jest stabilny, choć jeden z poszkodowanych jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

(Nie)zwykły raciborzanin upiększa ulicę Skłodowską. "Piękne miejsce, wspaniali sąsiedzi" 

Racibórz. Nasze miasto. Z jednej strony bardzo zadbane, z uroczymi zakątkami, z drugiej ciągle wymagające poprawy, z szarymi miejscami przez nikogo nie odwiedzanymi. Jeszcze do niedawna omijaną przez Raciborzan burą, ciemną plamą na mapie miasta była ul. M. Skłodowskiej. Za sprawą Miejskiego Zarządu Budynków oraz Pana Andrzeja Urbańskiego,...

Joanna Łyko-Dominik opowiedziała mieszkańcom Markowic o podróży do Zanzibaru  

W ostatnią środę w Filii nr 10 Markowice odbyło się spotkanie zatytułowane "Zanzibar – magia kontynentu afrykańskiego’’. Dzięki Joannie Łyko – Dominik uczestnicy spotkania mogli na chwilę przenieść się w słoneczne, plażowe klimaty Zanzibaru.

W Raciborzu rozegrano międzynarodowy turniej siatkówi osób niesłyszących. Kto wygrał? [ZDJĘCIA]  

Drużyny z Brna, Chorzowa, Czerwionki, Gliwic i Raciborza rywalizowały o puchar prezydenta Raciborza.

Podpisano porozumienie dotyczące współdziałania lotniczego pogotowia i strażaków z KSRG 

O tym jak ważny jest udział Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w działaniach ratowniczo - gaśniczych mogliśmy się przekonać podczas ostatnich wydarzeń w Wodzisławiu Śląskim. Używanie śmigłowców staje się powoli stałym elementem akcji co jeszcze kilkanaście lat temu było wręcz nierealne.

Biegacze planują starty od daty tej imprezy. 24 godziny biegania z Easy Run   

Zaczęli w sobotę o godz. 15.00 i skończyli o tej samej porze w niedzielę. 120 fanów długodystansowego biegania z całej Polski spotkało się na Zamkowej i 24 oraz 25 września pokonywali kolejne kilometry. Wygrali Tomasz Baron z Bierunia i Agata Kurpas ze Zdzieszowic.

Piknik dla Mikiego. Piłka Monety, pietrowickie serca i kałasznikow na stole   

Od rana do wieczora można było odwiedzać Piknik Charytatywny na terenie byłej szkoły i gimnazjum przy ul. Opawskiej. Zgromadzono tam ofertę, z której cały dochód trafił na leczenie Mikołaja Kubali.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Podczas kilku ostatnich dni sympatycy futbolu emocjonowali się nie tylko meczami Ligi Narodów, ale także rywalizacją swoich drużyn w różnych klasach rozgrywkowych. Zapraszamy do lektury wielu ciekawych rezultatów, szeregu przetasowań w tabelach i zapowiedzi kolejnych spotkań.

JUNIORZY i TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Drużyny młodzieżowe nie zwalniają tempa bieżących rozgrywek. Rywalizacja w kilku grupach na półmetku rundy jesiennej jest bardzo ciekawa, ponieważ czołowe zespoły nie odpuszczają i toczą zaciętą walkę o każdy mistrzowski punkt. Zapraszamy do lektury.

Zawody pływackie "Płyń po marzenia" w Hydrosferze [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W niedzielny poranek w pływalni Hyrdosfera w Kietrzu zorganizowano zawody pływackie "Płyń po marzenia". W wodzie rywalizowały ze sobą dzieci i młodzież z Kietrza, Raciborza, Głubczyc oraz okolicznych wiosek. Celem wydarzenia było propagowanie pływania, jako czynnej formy spędzania wolnego oraz sprawdzenie umiejętności początkujących pływaków.

Puchar Polski modeli szybowców klasy F3K [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W dniach 24-25 września na terenie parku modelarskiego, którym zarządza stowarzyszenie Skrzydlaty Racibórz zorganizowano kolejną edycję zawodów szybowców wyrzucanych z ręki F3K. Impreza zaliczała sie do Pucharu Polski i jednocześnie zamykała tegoroczny sezon. Zwycięzcą tegorocznej edycji Racibórz Cup oraz obrońcą tytułu został...

24 jeźdźców i 24 sekundy, by wygrać zawody Hobby Horse w Żerdzinach   

Bieg z przeszkodami do pokonania z konikiem na kijku - taką rywalizację przygotowano dla najmłodszych podczas Hubertusa w gminie Pietrowice Wielkie. - Frekwencja nas mile zaskoczyła - przyznała Agnieszka Gierszewska sędziująca zawody 24 września w Żerdzinach.

Hulajnogi zalegają na ścieżkach rowerowych. Urząd jest bezsilny, właściciel jest nieuchwytny 

Gościu przyjeżdża do miasta, wysypuje hulajnogi i wy się martwcie - tak skomentował problem z firmą wynajmującą hulajnogi elektryczne radny Paweł Rycka. Członkowie komisji gospodarki dowiedzieli się od urzędnika Grzegorza Kawalca, że firma postawiła hulajnogi w mieście bez wiedzy magistratu.

Alicja Czerner śpiewa dalej w The Voice of Poland. Wybrała drużynę Justyny Steczkowskiej 

Raciborzanka, wokalistka grupy Miraż, wystąpiła w sobotni wieczór 24 września w show muzycznym w TVP2. Zyskała tam uznanie ze strony jurorów programu. Do swych drużyn chcieli ją zaprosić Marek Piekarczyk (lider legendarnej TSA) oraz Justyna Steczkowska.

Mnóstwo straży pożarnej oraz wozów bojowych w Rzuchowie [ZDJĘCIA]   

Co kryło się za tak licznym zebraniem straży pożarnej z różnych gmin?

Legendarna Tęczowa znowu tętniła życiem i muzyką. Do tańca przygrywała Kapela Timingeriu [ZDJĘCIA]  

Imprezę zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego OFF-ka i 30-lecia Tetraedru. Goście oraz uczestnicy festiwau mogli tańczyć przy ludowej muzyce do północy.

W Raciborzu rozegrano nietypowy mecz. Pisarze z Polski zmierzyli się z pisarzami z Czech. Kto wygrał? [ZDJĘCIA]  

Piłkarskie wydarzenie miało miejsce w Raciborzu obok biblioteki przy ulicy Jana Kasprowicza. W rywalizacji zmierzyli się Polscy Pisarze, drużyna Fortuna Chomiąża oraz Czescy Pisarze.

Zobacz więcej