Kamyki zamieniają w dzieła sztuki. Grupa z Rud świętuje rocznicę powstania
Członkowie tej grupy patrzą na kamienie w zupełnie inny sposób – traktują je jak małe płótna, na których malują miniaturowe obrazy, często robiące ogromne wrażenie. Następnie rozkładają je w różnych miejscach, w ten sposób niosąc radość tym, którzy je znajdą. Obecnie grupa liczy prawie 130 tys. członków.

KamyczkoweLove z Rud jest znane w całej Polsce, ponieważ kamienie tej grupy można znaleźć w różnych częściach kraju. Po namalowaniu obrazów członkowie grupy rozkładają je w różnych miejscach. W niedzielę, 23 marca, grupa świętowała rocznicę swojego powstania, a w wydarzeniu uczestniczyła m.in. wiceburmistrz Sabina Chroboczek-Wierzchowska. – Było to specjalne wydarzenie, pełne wrażeń, zabawy i, oczywiście, kamyczków. A także spotkanie z wieloma wspaniałymi ludźmi – napisała gmina w mediach społecznościowych.
O KamyczkoweLove pisaliśmy już na łamach Nowin. Grupa powstała, gdy Anna Więzik, mieszkanka Rud i późniejsza założycielka grupy, natrafiła w parku Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach na pomalowany kamień, który od razu przykuł jej uwagę. Zauważyła, że na odwrocie kamienia widnieje opis, który zdradzał, że został on pozostawiony przez członka innej grupy malującej kamienie. Zafascynowana tym pomysłem, postanowiła założyć własną grupę.
Członkowie grupy malują kamienie według własnych pomysłów i wyobraźni, a następnie rozkładają je w różnych miejscach, by mogły cieszyć oko innych osób. Jeśli jednak inspirowali się konkretnym dziełem lub znalezionym kamieniem, informują o tym na odwrocie swojego dzieła. Kamienie, które zostaną znalezione, mogą być zabrane przez innych entuzjastów z różnych grup, którzy często odwiedzają te miejsca, zostawiając w zamian swoje własne kamienie.
Jeśli kamień trafi w ręce osoby, która nie zna tej akcji, na odwrocie znajduje się informacja wyjaśniająca, o co chodzi, oraz kod twórcy, którym zazwyczaj jest kod pocztowy, pozwalający dowiedzieć się, z jakiej miejscowości pochodzi. Zadaniem znalazcy jest umieszczenie zdjęcia kamienia na grupie KamyczkoweLove, co umożliwia członkom śledzenie dalszych losów ich twórczości. Więcej: KamyczkoweLove z Rud. Lokalni artyści przekształcają kamienie w obrazy [ZDJĘCIA].
Do grupy KamyczkoweLove można dołączyć TUTAJ.
Ludzie

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej
Zabawa z malowaniem kamyków nie jest pomysłem grupy #kamyczki a na każdym kroku upomina się o swoją wyższość. Jest jedną z wielu grup które powstały w Polsce. Ale widać, że ta grupa ma bardzo duże ego i nie może pogodzić się z tym, że nie są jedyni. Grupa kamyczkowelove jak jest napisane w artykule ma ponad rok ale to nie ma znaczenia ile która grupa ma lat. Liczy się pasja malowania na kamykach i zabawa ;) a grupa kamyczkowelove jest otwarta na innych i chętnie współpracuje z innymi grupami. Nie zamyka się tylko na swoją grupę jak np. samozwańcza jedyna "oryginalna" grupa.
Super. Wszystko fajnie... Szkoda tylko, że taka półprawda jest napisana ;) kamyczki w Polsce są już obecne od prawie 5 lat i to nie tylko dzięki KamyczkoweLove, a głównie za sprawą grupy #kamyczki ;)