Dyżurny z Rybnika-Boguszowic uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na życie
Policjanci codziennie w swojej służbie wypełniają słowa roty ślubowania, jakie składali, wstępując w policyjne szeregi. Słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu uratują czyjeś życie.

Aspirant Kamil Abrahamczyk pełnił służbę na stanowisku kierowania w Komisariacie Policji w Boguszowicach, kiedy otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna przebywający w dzielnicy Rybnika chce targnąć się na życie. Liczyła się każda minuta. Dyżurny błyskawiczne podjął działania wobec mężczyzny, który był w złym stanie emocjonalnym. Policjant podtrzymywał z nim rozmowę, jednocześnie kierując na miejsce policjantów, którzy pod wskazanym przez dyżurnego adresem zastali mężczyznę. Mężczyzną zajęła się później załoga pogotowia ratunkowego.
Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś zetknąć się z osobą, która znajduje się w bardzo złym stanie emocjonalnym. Osobie takiej musimy udzielić wsparcia, które być może uratuje jej życie. Zaproponujmy takiej osobie nawiązanie kontaktu ze specjalistami. W każdej miejscowości znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie i gminne ośrodki pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których pracownicy są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.
- Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym tel. 800 70 2222
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 11
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych tel. 116 123
- Antydepresyjny telefon zaufania, tel. 22 484 88 01
źr. KMP Rybnik
Chwila ... a to czasem nie jego praca aby wysłać zespół ratownictwa i stosować się do wytycznych przy takich zgłoszeniach?
Podejrzewam żr na 112 dziennie setki są takich telefonów.
Dobrze że wykonał swoją pracę za którą mu płacą.