Turystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Wyczekiwane trasy w końcu dostępne! Cykliści mogą korzystać z dróg zbiornika Racibórz Dolny 

To doskonała wiadomość przed weekendem - można już wybrać się na rowerową wycieczkę kluczowym odcinkiem dróg technicznych zbiornika Racibórz Dolny. Trasa pieszo-rowerowa jest przygotowana tak, by rekreacyjne korzystanie z niej było bezpieczne...

Racibórz: W magistracie rozmawiali o turystyce i możliwościach rozwoju 

w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się spotkanie wiceprezydenta Dawida Wacławczyka z przedstawicielami branży turystycznej (samorząd, organizacje, biznes). Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe działania mające na celu rozwój turystyki w naszym mieście, omówiono relacje na płaszczyźnie "samorząd-biznes" oraz poświecono sporo...

Z Kolejami Śląskimi w Beskidy 

Wsiądź do pociągu Kolei Śląskich i odwiedź najmłodsze góry w Polsce, czyli Beskidy. Czekają na Ciebie przepiękne leśne i górskie krajobrazy, atrakcyjne szczególnie teraz, w trakcie niepowtarzalnej polskiej złotej jesieni.

Barania Góra - ciekawy kierunek na pieszy wypad 

Czas na pieszy wypad w Beskid Śląski! Początek jesieni to perfekcyjny czas na wyprawę w góry, w szczególności w te położone na południu województwa śląskiego! Powoli pojawiająca się feeria barw, rykowisko oraz poranne mgły w beskidzkich dolinach to niezapomniane przeżycia jakiś doświadczycie w trakcie jesiennych trekkingów!

Pociągiem do Rud, a potem na rower! 

Czas na podróże w jesiennym anturażu! Przed nami pierwsza trasa rowerowa przez wczesno-jesienne lasy raciborskie.

Zobacz ludowy strój śląski - pomysł na wycieczkę 

Jeżeli planujecie weekendowe wycieczki po Górnym Śląsku, zajrzyjcie do Bytomia, gdzie w Muzeum Górnośląskim czeka na was wystawa śląskiego stroju ludowego „Skarby Śląskiej Szafy”. Dojedziecie tam pociągiem Kolei Śląskich. 

W Rudach nagrodzono zasłużonych dla rozwoju turystyki. Kogo wyróżniono z powiatu raciborskiego?   

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 roku. Jego celem jest m.in. ukazanie wpływu turystyki na społeczne, kulturowe, polityczne czy ekonomiczne wartości na świecie. Okoliczność obchodzono rówież w województwie śląskim. Tegoroczne uroczystości zorganizowano w Rudach.

Światowy Dzień Turystyki w Jastrzębiu-Zdroju  

Światowy Dzień Turystyki przypadający na 27 września miał także swoją jastrzębską odsłonę. W tym dniu odbył się spływ rzeką Szotkówką oraz konkursy o tematyce turystycznej. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Turystyka i Rekreacja, a włączyli się w nie członkowie Stowarzyszenia „Z Korfantym” w przyszłość...”...

Rusza nowy sezon teatralny. Na spektakl wybierz się pociągiem! 

Przed nami nowy sezon teatralny, więc zapraszamy Was w podróż przez repertuary scen, do których dotrzecie pociągami Kolei Śląskich.

Podsumowali projekt Silesianka. Dzięki niemu powstały 34 punkty widokowe [ZDJĘCIA]  

W zrewitalizowanej przestrzeni Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Silesianka“ - szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia. 

Jastrzębie przygotowuje się na Światowy Dzień Turystyki 

27 września Jastrzębie-Zdrój przygotuje atrakcje w związku ze Światowym Dniem Turystyki. Światowy Dzień Turystyki będzie okazją do odkrywania i poznawania na nowo miejsc turystycznych w Jastrzębiu.  

Pszów: Origin of Escape i Tabu zagrali na Industriadzie [ZDJĘCIA]   

Finał tegorocznej Industriady w Pszowie przyciągnął na teren byłej kopalni Anna prawdziwe tłumy. Aby dzień zakończyć z przytupem, zaplanowano rockowe koncerty.

Pomysł na wycieczkę - Bytom i jego tajemnice 

Polecamy Wam lokalne, miejskie wyprawy. Dzięki linii S18 możecie odwiedzić dwa niezwykle ważne górnośląskie miasta, które mają wiele do zaoferowania oraz stanowią przykład fascynującej historii Górnego Śląska! Tym razem zapraszamy do Bytomia!

Pomysł na wycieczkę - z Kolejami Śląskimi w Beskid Makowski 

Podróż linią S51 nie musi oznaczać jedynie wycieczki w Tatry. Proponujemy Wam wypad w Beskid Makowski, gdzie dotrzecie linią komunikacyjną Kolei Śląskich, prowadzącą z Katowic do Zakopanego!

Pomysł na wycieczkę z Kolejami Śląskimi - po zachodnim brzegu Odry 

Polecamy sąsiedzką wizytę w krainie pałaców, pagórków i polnych kapliczek, czyli podróż na zachodnim brzegu Odry! W tę podróż najlepiej wybrać się pociągiem do Raciborza i zabrać ze sobą rower, który w ramach akcji "Kołem po Śląsku" przewieziemy bezpłatnie pociągiem na określonych warunkach. 

Czesi z Odr zaprezentowali zdjęcia wykonane w Gminie Kuźnia Raciborska  

Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej, Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach oraz liczne elementy przyrody znalazły się na fotografiach wykonanych przez mieszkańców czeskich Odr w ramach polsko-czeskiego projektu "Kuźnia Raciborska i Odry oczami fotografów". W sobotę, 20 sierpnia w Miejskim Centrum Informacji w Odrach odbył się...

Łaźnia Moszczenica w budowie, ale już wkrótce Industriada [WYWIAD] 

O nadchodzącej Industriadzie; budowaniu marki, kiedy budynek jeszcze nie istnieje oraz o internetowym hejcie rozmawiamy z Izabelą Grelą, obecnie dyrektor Centrum Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica, a do niedawna szefową wydziału promocji jastrzębskiego magistratu.

Pomysł na wycieczkę śladem dawnych linii kolejowych 

Podróżowaliście kiedyś śladem dawnych linii kolejowych? Ich pozostałości znajdziecie w niemal każdym miejscu naszego województwa począwszy od okolic Woźnik, aż po Zebrzydowice!

Zobacz więcej