- Jak zobaczyłem w jakim stanie jest samochód to spodziewałem się najgorszego - powiedział nam na miejscu zdarzenia mąż poszkodownaej kobiety. W kolizji drogowej wzięły udział trzy pojazdy (opel, audi i scania).
Wybory do Senatu RP w naszym regionie wygrali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości Adam Gawęda oraz Wojciech Piecha.
Sprawdziliśmy jak wyglądają wyniki głosowania oraz frekwencji w powiecie rybnickim. Bez niespodzianek - Prawo i Sprawiedliwość wygrało we wszystkich gminach.
Na Prawo i Sprawiedliwość miało zagłosować 39,1% głosujących. Drugi wynik osiągnęła Platforma Obywatelska (23,4%). Trzeci wynik uzyskał "Kuzkiz 15" (9%), czwarty Nowoczesna (7%). Na piątej pozycji uplasowała się Zjednoczona Lewica (6,6%). Na PSL miało zagłosować 5,2% wyborców.
[AKTUALIZACJA 25.10.15, godz. 19:16] Najniższa średnia frekwencja nadal w powiecie raciborskim. Lepiej jest w powiatach wodzisławskim i rybnickim oraz samym Rybniku. Najmniej uprawnionych osób poszło na wybory w Krzanowicach, najwięcej w Mszanie.
Powódź z 1997 roku wciąż żyje we wspomnieniach mieszkańców południowo-zachodniej Polski, którzy skupiają się również na Facebooku. Profil "Polska Pod Wodą" ma już 1813 polubień. Można tam zobaczyć m.in. zdjęcia Lubomi, Raciborza, Rydułtów, Krapkowic, Zdzieszowic i Kędzierzyna-Koźla.
- Przed nami najważniejsza rozmowa o Polsce w tym roku, a może i na przestrzeni ostatnich lat - powiedział przed rozpoczęciem debaty Piotr Kraśko. Zasady debaty zostały uzgodnione przez sztaby wyborcze obu partii - rozmowę podzielono na cztery części: trzy bloki tematyczne z pytaniami dziennikarzy i pytaniami wzajemnymi kandydatek oraz podsumowanie.
Rybniccy policjanci poszukują zaginionego Kamila Szymury. Mężczyzna 25 września wyszedł z domu i do chwili obecnej nie skontaktował się z rodziną. Każdy, kto ma informacje na temat jego aktualnego miejsca pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do rzadkiego zjawiska astronomicznego - całkowitego zaćmienia księżyca, który dodatkowo znajdował się w najbliższym Ziemi punkcie swojej orbity (tzw. perygeum).
Wrzesień przyniósł nie tylko nowy rok szkolny dla uczniów, ale także zmiany w czerwioneckim samorządzie. Nową twarzą urzędu została Aleksandra Chudzik, która w ostatniej kadencji pełniła funkcję wicestarosty powiatu rybnickiego. Z nową panią pełnomocnik rozmawiamy o samorządach, zakresie obowiązków i problemach do rozwiązania.
Rozmowa z księdzem dr Krzysztofem Bąkiem, dyrektorem Caritas Archidiecezji Katowickiej jak pomoc dla uchodźców realizowana jest w praktyce.
Kilkanaście dni temu do dyskusji o problemie uchodźców włączył się papież Franciszek. Sprawdziliśmy, jak na ten apel mają zamiar zareagować parafie w naszym regionie.
Część z nauczycieli w raciborskiej oświacie rozpoczęło nowy rok od pójścia na urlop zdrowotny. Choroby pedagogów tylko rybnicki magistrat kosztują milion złotych rocznie. A jak jest w regionie?
O sytuacji na granicy, szczególnie w powiatach wodzisławskim i raciborskim, napływie uchodźców, kontrolach cudzoziemców rozmawiamy z kpt. Katarzyną Walczak, rzecznikiem prasowym Komendanta Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu
Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ratują ludzi podczas najcięższych wypadków i katastrof. Zapewniają szybki transport rannych do specjalistycznych szpitali. Do tej pory wypadki w naszym regionie były obsługiwane przez bazę LPR w Gliwicach, ta me jednak zostać zlikwidowana. Co to oznacza do mieszkańców regionu?
Niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - zakłada projekt ustawy, który podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Chętni będą mogli pracować dłużej.
W Dworku nad Stawem w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie odbyła się 18 września II Gala Funduszu Mikroprojektów. Nagrodzono najlepsze z dofinansowanych projektów. Najbardziej uhonorowano Gminę Krzyżanowice.