Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Szkoła Specjalna w Jastrzębiu świętuje 20-lecie [ZDJĘCIA, LIVE] 

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju im. ks. prof. Józefa Tischnera świętuje 20-lecie istnienia. Podczas uroczystości otwarto ekologiczny przyszkolny ogródek, ścieżkę ekologiczną oraz klasę sensoryczną. 

Grupa Kilka Właściwych Kroków z nowym utworem "Więcej" [WIDEO] 

Jastrzębscy hip-hopowcy nagrali nowy kawałek, którym już podzielili się ze światem. To "Więcej" ze świeżo zrealizowanym klipem, dla którego tłem stały się jastrzebskie blokowiska. 

Wojska NATO w Rybniku? Urzędnicy przygotowują się do ćwiczenia obronnego 

Kilkadziesiąt osób z kierownictwa rybnickiego magistratu weźmie udział w ćwiczeniu "Rybnik 2022".

W Elektrowni Rybnik powstanie kotłownia rozruchowa za 35 mln zł 

Elektrownia Rybnik, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, podpisała umowę na budowę kotłowni rozruchowej. Inwestycja umożliwi zwiększenie elastyczności pracy zakładu poprzez szybkie uruchamianie bloków energetycznych w...

Dawid Jaworski nowym wiceprezesem RAFAKO. Zarząd znów trzyosobowy 

Rada Nadzorcza RAFAKO S.A. zdecydowała o rozszerzeniu składu Zarządu do trzech osób i powołała na stanowisko wiceprezesa Zarządu Dawida Jaworskiego. Nowy wiceprezes RAFAKO pracuje w Grupie RAFAKO od lipca 2022 roku, jako Wiceprezes...

41 z zaplanowanych 46. Tyle szczytów gór zdobył pełnoletni już Szymon Warsz 

To 89% z planu, jaki założyli raciborzanie ojciec - Marek z synem, zanim młody raciborzanin ukończy 18 lat. W dzień urodzin weszli z przyjaciółmi na najwyższą górę Polski - Rysy.

JSW zgromadziła na funduszu stabilizacyjnym już 4,7 mld zł. "To pieniądze na trudne czasy" 

Jastrzębska Spółka Węglowy po raz kolejny w tym roku zdecydowała o zasileniu Funduszu Stabilizacyjnego Zamkniętego. Jeszcze w październiku zaplanowano wzrost wartości aktywów netto FIZ do kwoty 4.7 mld zł. To bezpieczne pieniądze na trudne czasy.

Konkurs na dyrektora biblioteki w Rybniku. Kto pokieruje książnicą? 

Sprawdź, jakie wymagania stawia się przed kandydatem na dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął rok akademicki. Seniorzy dali popis [ZDJĘCIA] 

W Domu Zdrojowym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprócz oficjalnej części uroczystości, słuchacze UTW przygotowali dla publiczności występ - "Zemstę" Fredry. 

Pogadajmy o tym co nas boli. Polowy w Ocicach stracił zaufanie sąsiadów 

- Trzymał mnie pan za rękę i obiecywał, że zrobi wszystko, żeby mnie więcej nie zalało. Już panu nie ufam - usłyszał prezydent od mieszkanki ulicy Czeskiej. - W niedzielę, zamiast wypoczywać, bierzemy miotły i łopaty, żeby sprzątać...

VAN GOGH już w Katowicach - multisensoryczna wystawa!  

Zanurz się w świecie obrazów! Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, przyszedł czas aby wielka sztuka w połączeniu z nową technologią zawitała do Katowic! Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca...

Tekst sponsorowany

Tablica adresowa – dlaczego jest obowiązkowa? 

Część z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak drobne i dla niektórych specyficzne rzeczy, ulegają regulacjom prawnym. Jedną z nich jest tablica adresowa. Co ważne, regulacja ta określa system kar oraz specyfikację, jaką powinna posiadać tablica. Jeżeli chcesz, aby twój dom był oznakowany zgodnie z prawem, koniecznie zapoznaj...

Materiał zewnętrzny

Krystian Mucha nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie 

Nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie został Krystian Mucha. Urodzony 28 maja 2004 roku zawodnik związał się z Klubem do zakończenia sezonu 2022/2023.

Używali fałszywych recept, by wyłudzać morfinę. Akt oskarżenia wobec trzech osób 

Prowadząca śledztwo Prokuratura Rejonowa z Jastrzębia-Zdroju skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Łącznie przedstawiono im 25 zarzutów.

Ile kosztuje wymiana opon zimowych? 

Wymiana opon to przykry obowiązek dla wielu kierowców. Zastanawiasz się, jakie są koszty takiej wymiany i na co zwrócić uwagę? Przedstawiamy Tobie kilka wskazówek, które powinny pomóc Tobie dokonać właściwego wyboru dla Twojego portfela.

Materiał zewnętrzny

Kolej na zniżki, czyli nowa akcja Kolei Śląskich 

Od 30 września 2022 r., wspólnie z podmiotami kulturalno-rozrywkowymi z województwa śląskiego, Koleje Śląskie rozpoczęły akcję promocyjną pn. Kolej na Zniżki.

Szkoła Specjalna w Jastrzębiu świętuje 20-lecie [ZDJĘCIA, LIVE]  

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju im. ks. prof. Józefa Tischnera świętuje 20-lecie istnienia. Podczas uroczystości otwarto ekologiczny przyszkolny ogródek, ścieżkę ekologiczną oraz klasę sensoryczną. 

Obowiązki kierowców i pieszych w rejonie przejść 

Prowadzona dziś (7.10.) w Żorach całodzienna akcja "Bezpieczny Pieszy" ma zwrócić uwagę kierowców na niechronionych użytkowników dróg. Funkcjonariusze koncentrują swoje działania w miejscach, gdzie ruch pieszych jest najbardziej intensywny, ale również tam, gdzie często dochodzi do potrąceń przechodniów i naruszeń obowiązujących przepisów.

Przed Jastrzębskim Węglem pierwszy wyjazd w sezonie [ZAPOWIEDŹ] 

W piątek 7 października zespół JW rozegra pierwsze spotkanie wyjazdowe w tym sezonie. Rywalem będzie LUK Lublin. Początek meczu w lubelskiej Hali Globus o godzinie 20:30.

Grupa Kilka Właściwych Kroków z nowym utworem "Więcej" [WIDEO] 

Jastrzębscy hip-hopowcy nagrali nowy kawałek, którym już podzielili się ze światem. To "Więcej" ze świeżo zrealizowanym klipem, dla którego tłem stały się jastrzebskie blokowiska. 

Wojska NATO w Rybniku? Urzędnicy przygotowują się do ćwiczenia obronnego 

Kilkadziesiąt osób z kierownictwa rybnickiego magistratu weźmie udział w ćwiczeniu "Rybnik 2022".

Rezerwy GKS-u Jastrzębie zagrają w Radlinie [ZAPOWIEDŹ] 

Po raz drugi w tym sezonie rezerwy GKS-u Jastrzębie rywalizować będą z Górnikiem Radlin, z którym zmierzą się na wyjeździe w sobotę, 8 października. Początek meczu o godzinie 15:00.

W Elektrowni Rybnik powstanie kotłownia rozruchowa za 35 mln zł 

Elektrownia Rybnik, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, podpisała umowę na budowę kotłowni rozruchowej. Inwestycja umożliwi zwiększenie elastyczności pracy zakładu poprzez szybkie uruchamianie bloków energetycznych w sytuacji ich całkowitego wyłączenia. 

W sobotę zamknięte skrzyżowanie w Rogowie 

Według zapowiedzi, 8 października kierowcy nie przejadą skrzyżowaniem ulic Raciborskiej, Czyżowickiej i Parkowej w Rogowie. Wykonawca remontu będzie wykonywać warstwę ścieralną. 

115 lat zorganizowanego ratownictwa górniczego na ziemiach polskich [ZDJĘCIA]  

Uroczyste obchody 115-lecia polskiego ratownictwa górniczego zorganizowano w minioną środę (6.10.) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Podczas uroczystych obchodów, które patronatem honorowym objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wręczono odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi oraz Medale Za Długoletnią Służbę.

Nikol Kaletka zagrała w reprezentacji Polski 

Pochodząca z Grzędzina piłkarka zagrała w meczu reprezentacji Polski z Marokiem.

Dawid Jaworski nowym wiceprezesem RAFAKO. Zarząd znów trzyosobowy 

Rada Nadzorcza RAFAKO S.A. zdecydowała o rozszerzeniu składu Zarządu do trzech osób i powołała na stanowisko wiceprezesa Zarządu Dawida Jaworskiego. Nowy wiceprezes RAFAKO pracuje w Grupie RAFAKO od lipca 2022 roku, jako Wiceprezes Zarządu Energotechnika Engineering sp. z o.o.

Zobacz więcej