Rolnictwo
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Porsche i wóz drabiniasty w paradzie dożynkowej w Gamowie

Sołectwo znów zaprosiło do podziwiania maszyn rolniczych, które mają 50 i więcej lat. Korowód, który ruszył spod remizy i przejechał przez centrum Gamowa tam i z powrotem był okazały. Ta impreza - prezentacja rolniczych zabytków - staje się wizytówką miejscowości w sezonie dożynkowym.

Porsche i wóz drabiniasty w paradzie dożynkowej w Gamowie
Wśród traktorzystów pojawił się Józef Wawrzynek znany w powiecie miłośnik jazdy konnej. Tym razem jechał nie w siodle, a we włoskim ciągniku
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Materiał wideo:

Popularne ciapki czyli ursusy, ale także rzadziej spotykane maszyny z Włoch czy Niemiec można było napotkać na trasie tego oryginalnego korowodu. W pomarańczowym ciągniku z napisem Porsche jechał emerytowany rolnik z Grzegorzowic. Ciekawość budziła także prezentacja miejscowej OSP, której posłużył mocno wiekowy Lublin wyprodukowany na radzieckiej licencji. Nietypowo ten przejazd zamykał wóz drabiniasty - charakterystyczny dla polskiej wsi obecnych dziadków i pradziadków.

Ozdobą korowodu było auto polskiej produkcji sprzed ponad pół wieku - FSO Syrena. Ta wyróżniała się wyglądem nawiązującym do krowy krasuli. Miała napis Łaciata. - Pali na dotyk - prezentował nam możliwości pojazdu jej właściciel.

W roli konferansjerki wystąpiła Anita Pendziałek, która mówiła do publiczności z podwyższenia zaaranżowanego na bali słomy.

Każdy z uczestników korowodu został zaprezentowany pod siedzibą straży pożarnej, gdzie znajdowały się stoły biesiadne.

W przejeździe wziął udział wójt gminy Piotr Rybka, który jechał w dużej przyczepie z radą sołecką i koroną dożynkową.

Rozmawialiśmy ze starostami dożynkowymi. Choć noszą to samo nazwisko, to nie są spokrewnieni. Rolę starostów objęli po raz drugi.

Przejazd przez wieś transmitowaliśmy od momentu startu pod remizą OSP.

Pytaliśmy wójta Piotra Rybkę o gamowskie imprezy weekendowe, które przyciągnęły do miejscowości wielu gości.

Sołtys Stefania Pendziałek powiedziała Nowinom, że miejscowych nie trzeba długo namawiać do dożynkowego świętowania.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].