Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zatrzymania na katowickim lotnisku

Obywatel Syrii przybył do Polski posługując się fałszywym paszportem. Kupił go za 4500 euro. W ostatnich dniach na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymano również Polaka, który po powrocie do kraju, trafił od razu do zakładu karnego.

Zatrzymania na katowickim lotnisku
fot. Straż Graniczna
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Obywatel Syrii z fałszywym słowackim paszportem

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatryzmali mężczyznę 15 września na lotnisku. Paszport, który okazał w trakcie kontroli legalności wzbudził podejrzenia strażników.

Po dokładnej analizie stwierdzono, że dokument jest podrobiony. Podczas przesłuchania mężczyzna podał swoje prawdziwe dane osobowe i obywatelstwo. Oświadczył, że jest Syryjczykiem, a "paszport" kupił w Grecji od nieznajomej osoby za 4500 euro. Zadeklarował, że chciał dotrzeć do Niemiec.

W związku z brakiem ważnej wizy lub innego dokumentu pobytowego uprawniającego do wjazdu na teren RP, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Usłyszał również zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i przy użyciu podstępu polegającego na posługiwaniu się podrobionym na wzór oryginału dokumentem, stwierdzającym tożsamość innej osoby.

Obcokrajowiec przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia i wniosek o dobrowolne poddanie się karze uzgodnionej z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach. W stosunku do cudziemca wszczęto również postępowanie administracyjne w sprawia zobowiązania go do powrotu.

Poszukiwany do odbycia kary

W ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Polaka, który przyleciał do kraju z Antalyi w Turcji. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 7 lat pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 258 § 3 kodeksu karnego, tj.: "Kto grupę albo związek określone w § 1 w tym mające charakter zbrojny zakłada lub taką grupą albo związkiem kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10". 50-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w zakładzie karnym.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].