Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dlaczego warto udać się do dietetyka, w czym może pomóc?

Wiele osób doskonale wie, jak ważna jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna, ale niestety nie stosują się do zaleceń. Nic więc dziwnego, że zmagają się z rozmaitymi dolegliwościami zdrowotnymi, ale szukanie rozwiązania w tabletkach nie jest dobrym pomysłem.

Dlaczego warto udać się do dietetyka, w czym może pomóc?
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Jeśli ktoś nie wie, jak się odżywiać, co zrobić w celu poprawienia kondycji i zrzucenia nadprogramowych kilogramów, to idealną opcją będą dla niego konsultacje dietetyczne. Doświadczony specjalista dobierze odpowiedni plan działania do indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości pacjenta.

W jakich sytuacjach dietetyk będzie dobrym wyborem?

Niektórzy kojarzą dietę wyłącznie z odchudzaniem, ciągłym uczuciem głodu i szeregiem nieprzyjemnych objawów na skutek niedojadania. Jest to jednak błędne myślenie, bo dieta odnosi się do modelu żywieniowego. Każdy ma nieco inne przyzwyczajenia, odmienny jadłospis. Dietetyk jest specjalistą, który nie zajmuje się wyłącznie odchudzaniem, chociaż wiele osób zgłasza się do niego właśnie w celu zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Jak wiadomo, otyłość i nadwaga nie wiążą się wyłącznie z nieatrakcyjnym wyglądem.

Zbyt duża masa ciała stanowi poważne obciążenie dla organizmu, otłuszczone narządy wewnętrzne pracują ze wzmożoną siłą. Zwiększa się ryzyko wystąpienia szeregu chorób. Warto wobec tego zdecydować się na profesjonalne konsultacje dietetyczne, czyli na odwiedzenie osoby mającej rozległą wiedzę z zakresu żywienia oraz znającej się na anatomii i psychologii, w Katowicach można skorzystać np. z usług Vitalea https://vitalea.pl/diagnostyka/konsultacje-dietetyczne. Dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, wykona odpowiednie badania, na podstawie stanu zdrowia pacjenta i jego celów dobierze właściwą dietę. Jest to osoba niezwykle pomocna w przypadku pacjentów borykających się z różnymi schorzeniami.

Jeżeli nie dietetyk, to kto?

Dietetycy współpracują również z innymi specjalistami. Warto korzystać z ich usług po przebytej operacji, w trakcie rekonwalescencji. Można przyspieszyć w ten sposób powrót do zdrowia, poprawić kondycję organizmu i samopoczucie. Dostępni są dietetycy kliniczni, przede wszystkim dla pacjentów stosujących leczenie oraz dietetycy sportowi dla osób aktywnych fizycznie. Można również udać się do psychodietetyka w przypadku problemów z nadprogramową wagą wynikających z zaburzeń odżywiania o podłożu psychicznym.

Dietetyk jest odpowiednią osobą przy nietolerancjach i alergiach pokarmowych, gdy trzeba wykluczyć niektóre produkty spożywcze. Ułożenie odpowiedniej diety będzie kluczowe w celu uchronienia się przed deficytami żywieniowymi. Ma być ona dobrze zbilansowana, obfitować w składniki odżywcze. Wizytę u dietetyka poleca się każdej osobie, która planuje powiększenie rodziny, kobietom ciężarnym. Można udać się do niego również w celu zweryfikowania swojego sposobu odżywiania, czy jest on prawidłowy.

Materiał zewnętrzny