Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 22-28 września

Party Retrogamingowe w Zabytkowej Kopalni Ignacy, XVII edycja Kamień Extreme na terenie Ośrodka w Kamieniu, zakończenie lata z Coast Patrol w Pubie Spółdzielczym. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie rybnickim.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 22-28 września
W sobotę w Zabytkowej Kopalni Ignacy konkretna dawka grania na komputerach i konsolach - Party Retrogamingowe. (fot. archiwum)
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

CZWARTEK - 22 września

18.45 XXXVII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Rybniku. Koncert organowo-kameralny. Wystąpią: Łukasz Długosz (flet) i Marek Toporowski (organy, klawesyn). Wstęp wolny.


PIĄTEK - 23 września

17.00-19.00 Mali Tropiciele Wielkich Przygód w Domu Kultury w Boguszowicach – 50 lat Apollo 17. Unikalne warsztaty przygotowane przez niesamowitych astronomów z Astrohunters! Bilet w cenie 25 zł upoważnia do wejścia na wydarzenie dziecka wraz z opiekunem.

18.00 „Za mundurem panny sznurem” - koncert inauguracyjny 5.Festiwalu Piosenki Wojskowej i Powstańczej w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wystapią: zespół WILAW z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie oraz Sylwester Targosz-Szalonek – tenor. Wstęp wolny.

18.00 Spotkanie w Bibliotece w Rybniku promujące książkę „Więcej nadziei. O raku, stresie i nowych szansach” Jadwigi Jośko-Ochojskiej, Andrzeja Ochojskiego i Joanny Sell. Spotkanie będzie połączone z wykładem prof. dr hab. n. med. Jadwigi Jośko -Ochojskiej ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp wolny.


SOBOTA - 24 września

11.00 KOPALNIA BAJTÓW 2: Party Retrogamingowe + koncert KATOD w Zabytkowej Kopalni Ignacy. W programie konkretna dawka grania na komputerach i konsolach z dawnych lat, takich jak Commodore, Atari, Amiga, Sega , Nintendo, Pegasus itd. Odbędą się także trzy turnieje z nagrodami rozgrywane przy wsparciu projektora.

17.00 w Fundacji Elektrowni Rybnik odbędzie się Finał 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2022.  Wieczór rozpocznie się minirecitalem Laureatki 25. OFPA Aleksandry Tockiej, natomiast gwiazdą wieczoru będzie Edyta Geppert, która wystąpi z Piotrem Matuszczyk (fortepian) i Jerzym Szarecki (trąbka) według scenariusza i reżyserii Piotra Loretza. Bilety w cenie 60 zł.

17.00 Zakończenie lata z Coast Patrol w Pubie Spółdzielczym. W programie: otwarcie "Zony" (godz. 17.00), Kamila Krawczyk z zespołem (godz. 19.00), Coast Patrol (godz. 20.00), foodtrucki oraz kraftowe piwo. After party (rock) w podziemiach Pubu Spółdzielczego.

17.00 I Silesian Open Ligowy Turniej Tańca PFT w Hali MOSiR w Rybniku-Boguszowicach. Turniej tańca sportowego.

18.00 Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach zaprasza na koncert „Róbmy Swoje” w wykonaniu zespołów „Światło” oraz „Małe Światło”. W programie utwory Czesława Niemena, Wojciecha Młynarskiego, Kabaretu Starszych Panów i piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej. Bilety 20 zł.

19.00 La Bombe - bombowa komedia w znakomitej obsadzie aktorskiej w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Bilety od 90 zł.


NIEDZIELA - 25 września

12.00 XVII edycja Kamień Extreme na terenie Ośrodka w Kamieniu. KAMIEŃ EXTREME, to wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. BIURO ZAWODÓW zlokalizowane będzie na terenie Ośrodka MOSiR Rybnik w Kamieniu, ul. Hotelowa 12.

15.00 Niedziela z grami bez prądu w Halo!Rybnik.

15.00 Spacer z Małgorzatą Płoszaj. Śladami zapomnianych i mało znanych rybniczan. Początek spaceru: godz. 15.00 przed halo! Rybnik. Czas trwania: ok. 3 godz.

17.00 26. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA 2022 w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Koncert laureatów oraz „Dziękuję, nie tańczę…” - koncert w wykonaniu Anny Jurksztowicz z gościnnym udziałem Mietka Szcześniaka. Bilety: 70 zł balkon, 80 zł parter.

18.00 Kinga Głyk – koncert w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce. Kinga Głyk uważana jest za najlepszą polską basistkę i wschodzącą gwiazdę muzyki jazz’owo-blues’owej-funk’owej. Bilety: przedsprzedaż 60 zł, w dniu koncertu 80 zł.


PONIEDZIAŁEK - 26 września

16.30 POGADAJmy o historii... w Halo!Rybnik. Spotkanie odbędzie się pod tytułem "Powstanie Elektrowni Rybnik oczami geodety". Gościem halo! Rybnik będzie inż. Kazimierz Pogłódek - rybniczanin z wyboru, geodeta, działacz Związku Piłsudczyków i Klubi Inteligencji Katolickiej, działacz lokalny i przyjaciel halo! Rybnik, człowiek wielu pasji... Wstęp wolny.


WTOREK - 27 września

18.00 Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim w Bibliotece w Rybniku. Spotkanie z członkiem kabaretu Moralnego Niepokoju, pisarzem, autorem wierszy i opowiadań.

18.00 Koncert „Zaczarowany świat muzyki” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wystąpią: Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce oraz Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku pod dyr. Adama Mokrusa. Bilety 10 zł ulgowe i 25 zł normalne.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 22-28 września

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 22-28 września

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 22-28 września

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].