Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szukał i szukał, ale imprezy dożynkowej nie znalazł

- Nastąpiło niedopatrzenie, za które przepraszamy - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie. O co chodzi?

Szukał i szukał, ale imprezy dożynkowej nie znalazł
Nasz czytelnik nie znał dokładnej lokalizacji zabawy, dlatego krążył po całym centrum. Był na placu Radlińskich Olimpijczyków, przy Miejskim Ośrodku Kultury, a nawet na boisku - imprezy dożynkowej jednak nie znalazł, a odbywała się ona w zupełnie innej części miasta - na Głożynach.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Radlin kojarzy się przede wszystkim z górnictwem, ale jak się okazuje, ważną częścią jego gospodarki jest również rolnictwo. Dlatego dożynki to tradycyjna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny miasta. Za tegoroczne plony mieszkańcy dziękowali 27 sierpnia. Był barwny korowód, przekazanie chleba włodarzom miasta oraz zabawa dożynkowa. Nie dla każdego to wydarzenie zakończyło się jednak szczęśliwie.

A miała być impreza

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec południowej części naszego powiatu pan Jerzy, który chciał wziąć udział w radlińskiej zabawie dożynkowej. Do udziału w imprezie skusił go jeden z zespołów, który miał wystąpić na plenerowej scenie. Jak zaplanował, tak też zrobił. W sobotnie popołudnie wybrał się do Radlina. Nie znał dokładnej lokalizacji zabawy, dlatego krążył po całym centrum. Był na placu Radlińskich Olimpijczyków, przy Miejskim Ośrodku Kultury, a nawet na boisku - imprezy dożynkowej jednak nie znalazł. W efekcie w niezbyt dobrym humorem wrócił do domu. - Szkoda - mówił nam z wielkim smutkiem.

Padły przeprosiny

Jak się okazało, pan Jerzy nie mógł znać dokładnej lokalizacji imprezy. Powód jest bardzo prosty. Na oficjalnym plakacie zapowiadającym wydarzenie i przygotowanym przez jego organizatora, czyli radliński MOK nie została ona podana. Zatem poprosiliśmy placówkę do ustosunkowania się do sprawy. Jak przyznaje nam dyrektor MOK-u Tomasz Miler, w przygotowanym materiałach informacyjnych nie zostało precyzyjnie określone miejsce festynu dożynkowego. - Jedyne czym możemy się usprawiedliwiać to fakt, że korowód dożynkowy w Radlinie od 25 lat idzie tą samą trasą i zawsze festyn odbywa się na Głożynach. Nie zmienia to jednak faktu, że nastąpiło niedopatrzenie, za które przepraszamy Waszego Czytelnika - dodaje. Jak podkreśla dyrektor Miler placówka dołoży wszelkich starań, aby w przyszłości taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].