Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niewiadom doczeka się chodnika na ulicy Racławickiej. Wkrótce ruszy budowa

Władze Rybnika rozstrzygnęły przetarg na budowę chodnika dla pieszych. Było to drugie takie postępowanie. Pierwsze zostało unieważnione, ponieważ jedyny potencjalny wykonawca nie zmieścił się w planowanym budżecie.

Niewiadom doczeka się chodnika na ulicy Racławickiej. Wkrótce ruszy budowa
Budowy chodnika domagał się radny Tadeusz Białous. Argumentował, że chodnik na Racławickiej jest potrzebny jak nigdy dotąd, bo ruch samochodowy w tym miejscu zwiększył się po otwarciu drogi Racibórz - Pszczyna. Fot. arch. Nowiny.pl
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Firma z Rybnika wygrała przetarg

Komisja przetargowa najwyżej oceniła ofertę złożoną przez firmę Inżbud TT Sp. z o.o. z Rybnika (3, 272 mln zł). Oprócz ceny brano pod uwagę również czas realizacji inwestycji oraz doświadczenie kierownika budowy.

W tym miejscu dodajmy, że w przetargu złożono cztery oferty. Przedsiębiorcy wycenili realizację inwestycji na kwoty od 3,235 mln zł do 4,3 mln zł. Najniższą cenę zaoferował Zakład Betoniarski Kłosek-Porwoł Sp. z o.o. z Jejkowic, jednak oferta została odrzucona przez zamawiającego.

Miasto Rybnik zarezerwowało na realizację inwestycji 3,4 mln zł. Teraz trzeba czekać jeszcze na podpisanie umowy. Gdy to nastąpi, wykonawca będzie miał 270 dni na wybudowanie chodnika.

Radny wychodził chodnik

Przypomnijmy, o budowę chodnika zabiegał rybnicki radny Tadeusz Białous. - Remont chodnika był zaplanowany. Pierwszy przetarg był nieważny, chciałbym poznać dalszy przebieg tej inwestycji. Nadmieniam, że zwiększyła się ilość samochodów korzystających z ulicy Racławickiej jadących do drogi Racibórz-Pszczyna - interpelował niedawno radny z Niewiadomia.

Do dwóch razy sztuka

Pierwszy przetarg na budowę chodnika w ciągu ulicy Racławickiej ogłoszono w kwietniu tego roku. Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna oferta złożona w toku postępowania została odrzucona przez zamawiającego, tj. Miasto Rybnik. Wykonaniem inwestycji było zainteresowane Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Rybnika Sp. z o.o. Oferta opiewała na kwotę 3,380 mln zł. Tymczasem według szacunków sporządzonych na potrzeby przeprowadzenia przetargu, łączna wartość zamówienia wynosiła nieco ponad 3 mln zł. W drugim przetargu zwiększono kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Wydawało się, że tym razem PBD z Rybnika Sp. z o.o. wygra, tymczasem zgłosili się tańsi oferenci.

Ludzie

Tadeusz Białous

Radny z Rybnika.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].