Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Najlepsi uczestnicy rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostali nagrodzeni

Podczas XIX Jarmarku Władysławowskiego Prezydent Miasta Żory wręczył nagrody dla najaktywniejszych uczestników miasta, biorących udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Łącznie na koncie miasta Żory znalazło się aż 83 696,41 km a na dorobek ten zapracowało 423 aktywnych uczestników.

Najlepsi uczestnicy rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zostali nagrodzeni
Najaktywniejsi uczestnicy zabawy odebrali nagrody z rąk prezydenta Waldemara Sochy, fot. UM Żory
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Żory już po raz trzeci wzięły udział rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Przez cały czerwiec uczestnicy kręcili kilometry na rowerach korzystając z aplikacji Aktywne Miasta. Ostatecznie z wynikiem ponad 83 tys. km Żory zajęły 22. miejsce wśród 56 miast z całej Polski biorących udział w akcji. Podczas Jarmarku Władysławowskiego Prezydent Miasta Żory, Waldemar Socha wręczył najlepszym rowerzystom oraz najaktywniejszym szkołom pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe – rowerowe akcesoria.

Nagrodzeni uczestnicy

W rywalizacji kobiet trzecie miejsce zajęła Anna Lennert, która przejechała 1858,2 km. Drugie miejsce zajęła Ewa Frajhofer z wynikiem 2118,22 km, a zwyciężczynią została Anna Fiałkiewicz, która przejechała dla Żor aż 2120,26 km i wygrała już po raz drugi z rzędu.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Mirosław Dziadek z wynikiem 2 131,49 km. Drugi był Marian Olejniczak, który przejechał aż 3 338,32 km. Największą ilością przejechanych kilometrów może pochwalić się niepokonany od trzech lat Józef Szul, który przejechał w tegorocznej edycji rekordowe 4110,01 km. Nagrodę w jego imieniu odebrała małżonka, Maria Szul.

Nagrodzone szkoły

Po nagrodach indywidualnych przyszedł czas na wyróżnienia dla szkół, których uczniowie i nauczyciele wraz z rodzinami najbardziej zaangażowali się w rowerową rywalizację. Trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 8 z Rogoźnej. Na jej koncie zgromadzono 5 896,66 km. Nagrodę odebrała Jagoda Błaszkowska-Domagała – nauczyciela wychowania fizycznego i koordynatora akcji w ZSP nr 8.

Drugie miejsce z wynikiem 13 781,02 przejechanych kilometrów zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkół Specjalnych w Żorach. Nagroda została przekazana dyrektor szkoły, Edycie Wesołowskiej.

Tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach”  za przejechanie 20 980,18 km otrzymała Szkoła Podstawowa nr 15. Statuetkę dla szkoły odebrała dyrektor Jolanta Malczewska.

Ludzie

Waldemar Socha

Prezydent Żor

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].