Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Parlamentarzyści zobaczyli, jak zmienia się PWSZ w Raciborzu

W dniu 12.07 w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się uroczyste podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku akademickim 2021/2022. W spotkaniu wzięli udział Senator RP Ewa Maria Gawęda oraz Poseł na Sejm Adam Gawęda, a także przedstawiciele władz Uczelni: Rektor, dr Paweł Strózik, Prorektor ds. studentów, dr Beata Fedyn i Dyrektor administracyjny, mgr inż. Jacek Pierzga.

Parlamentarzyści zobaczyli, jak zmienia się PWSZ w Raciborzu
W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się uroczyste podsumowanie najważniejszych wydarzeń w roku akademickim 2021/2022. Fot. PWSZ

Pracę Uczelni w mijającym roku akademickim omówił Rektor Strózik. Wskazał na znaczące wydarzenia o pionierskim charakterze, jak konferencje naukowe i popularnonaukowe, oddanie do użytku nowych obiektów i ciągłą modernizację bazy Uczelni, a także na integrację środowiska akademickiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym, kulturalnym i sportowym, polegającą na podjęciu i podpisaniu umów o współpracę z wieloma podmiotami. Narracji towarzyszyła prezentacja multimedialna, ilustrująca „w pigułce” najważniejsze wydarzenia. Rektor wspomniał, że pierwszy raz Senator Gawęda była obecna w Uczelni we wrześniu 2021 r. Podczas tego spotkania pani Senator miała okazję zobaczyć ogromną skalę zmian, w tym zmodernizowane sale wykładowe, laboratoria czy bibliotekę. Jako jedna z pierwszych zobaczyła wnętrza będącego w budowie Centrum Symulacji Medycznej. Dzisiaj pokazaliśmy Centrum Digitalizacji, nowoczesne studio telewizyjne, oddane do użytku w czerwcu bieżącego roku.

Centrum Digitalizacji, nowoczesne studio telewizyjne, oddane do użytku w czerwcu bieżącego roku.jpg

źródło: PWSZ

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].