Edukacja
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Raciborza potrafią zaprojektować i wykonać system automatycznego nawadniania

Młodzież z CKZiU nr 1 w Raciborzu kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu ukończyła szkolenie w zakresie „Projektowania i wykonywania systemów automatycznego nawadniania”.

Uczniowie z Raciborza potrafią zaprojektować i wykonać system automatycznego nawadniania
Efekt szkolenia to profesjonalny system automatycznego nawadniania przyszkolnego trawnika.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Szkolenie prowadziła Fundacja Krajobrazu z Lublina, która jest niezależną organizacją promującą oraz wspierającą rozwój architektury krajobrazu, a także dobre praktyki w zakresie dbania o przestrzeń i tereny zieleni.

Ostatecznie zaprojektowali i uczestniczyli w wykonaniu systemu nawadniania przyszkolnego trawnika. System jest podzielony na 3 sekcje. Dwie umieszczone są w trawniku w formie zraszaczy a trzecia to linia kroplująca, która podlewa rośliny. System jest zaprogramowany i obsługiwany za pomocą sterownika, który uruchamia działanie zraszaczy i linii kroplującej w wyznaczonym czasie. Dodatkowo zamontowany został czujnik deszczu, który w czasie opadów podaje sygnał do elektrozaworów i zamyka system ograniczając straty wody.

W trakcie szkolenia uczniowie zapoznali się z wieloma rozwiązaniami systemów automatycznego nawadniania.

Zadowolenia z efektów pracy nie krył Jacek Kąsek – dyrektor CKZiU nr 1. Tak skomentował zaangażowanie uczniów: We współczesnej szkole jest jak w biznesie – podstawą sukcesu są ludzie. Inwestowanie w uczniów powinno być ważnym elementem strategii każdej szkoły. Rozwój młodych ludzi, którzy nam zaufali, to rozwój całej szkoły. To także szansa dla lokalnego biznesu. Tego kapitału nie wolno zmarnować. Jestem pod wrażeniem efektu ich pracy. Dziękuję im za to.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 1 w Raciborzu, etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].