Biznes
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

I edycja Liderów RP - dołącz już dziś!

Chcesz zmieniać świat na lepsze? Lubisz angażować się w społeczne projekty? Dołącz do Akademii Liderów RP!

I edycja Liderów RP - dołącz już dziś!
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Masz przywódcze cechy, ale nie masz jak się wykazać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z projektem szkoleniowym Akademii Liderów RP. Czeka Cię wielka przygoda. Poznasz wybitne osoby, nauczysz się wielu interesujących zagadnień z zakresu zarządzania, komunikacji, ochrony środowiska i nowych technologii. Otrzymasz praktyczne porady, które pozwolą Ci realizować się w swoim regionie. Taka szansa szybko się nie powtórzy. Na zgłoszenia czekamy tylko do końca września.

Aby przewodzić innymi, nie można zapominać o otaczającym nas środowisku. Musimy szukać skutecznych rozwiązań w celu ochrony naszej planety, aby przyszłe pokolenia mogły korzystać i czerpać przyjemność z bogactw natury i jakości nieocenionego do życia powietrza. To pierwszy krok, ku zmianie, którego nie warto pomijać. Szacunek do matki natury i innych ludzi jest skuteczną metodą, aby otrzymać w zamian to samo. Właśnie tego podejścia nauczymy Cię na szkoleniu.

Zielony projekt

Akademia Liderów RP to projekt zrzeszający studentów oraz uczniów klasy maturalnej, którzy chcą w pełniejszy sposób zrozumieć istotę przywództwa, roli technologii oraz dbałości o ekologię. Wyjaśnia to Eryk Malepszak ze Stowarzyszenia Rozwoju Technologii, Energetyki i Ochrony Środowiska: - Wybitnych liderów wyróżnia intensywna i zaangażowana obecność w lokalne sprawy, w tym gospodarcze, środowiskowe, ekonomiczne i społeczne. Z mojego doświadczenia wiem, że potężni sojusznicy: pasja, cierpliwość i wytrwałość to klucz do sukcesu. Wiem, że każdy musi odnaleźć swój własny wzór do udanej realizacji życiowych i zawodowych planów. Do wszystkich czynników sukcesu zawsze należy dodać okoliczności i przyjaznych ludzi.

Jeśli więc Twoimi celami są:

  • poszerzanie wiedzy,
  • budowanie sieci kontaktów,
  • promowanie wartości, jaką jest dobro wspólne,
  • działanie na rzecz społeczeństwa,
  • dbanie o środowisko naturalne,
  • tworzenie efektywnej komunikacji,
  • zdobycie doświadczenia podczas kontaktów z mediami,

ten projekt jest dla Ciebie!

Czego możesz się spodziewać?

Szkolenia ukierunkowane są na pozyskanie wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce. Uczestnicy dowiadują się, jak wykorzystać swój potencjał i w przyszłości skutecznie pokierować karierą zawodową. Na początku będą to sprawy związane z angażowaniem lokalnej społeczności i pobudzaniem ich do przemian w znanym otoczeniu.

Kogo szukamy?

Ciebie! A tak na poważnie, to dołączyć może do nas każdy, kto chce się wykazać. Szkolenia skierowane są głównie do studentów oraz uczniów klas maturalnych. W każdym ze spotkań może wziąć udział tylko 25 osób. Szkolenie jest bezpłatne i kończy się uzyskaniem imiennego, numerowanego i bezterminowego certyfikatu.

Jeśli chcesz dołączyć do nowej grupy, wypełnij formularz na stronie: www.liderzrp.org. Masz na to czas tylko do 30 września 2022 roku. Nie zwlekaj więc z decyzją!

Co będzie się działo?

Wierzymy, że uda nam się wykreować wybitnych liderów wyróżniających się intensywną i zaangażowaną obecnością w sprawy ochrony środowiska, bezpieczeństwa energetycznego i odnawialnych źródeł energii. Dlatego od października do listopada 2022 roku, zaplanowaliśmy cykl szkoleń. Odwiedzimy Warszawę, Kraków, Wrocław, Toruń, Lublin i Katowice. Każdy z warsztatów odbędzie się w dwóch formach: stacjonarnej i online.

Jeszcze się zastanawiasz?

W ramach podnoszenia kompetencji miękkich i medialnych zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat wystąpień publicznych i przeprowadzenia rozmów z mediami. Dowiesz się, jak kształtować swój wizerunek jako eksperta w dziedzinie ochrony środowiska, rozwoju technologii i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Zdobędziesz również wiedzę o sposobach na zdobycie przychylności swoich odbiorców i mediów.

Finał Akademii Liderów RP odbędzie się w Warszawie. Osoby, które wykażą się ponadprzeciętnymi zdolnościami przywódczymi, otrzymają zaproszenie do udziału w inaugurującym szkoleniu, które wzbogaci wiedzę oraz umiejętności zdobyte na wcześniejszych spotkaniach.

Liczymy, że będziesz to właśnie Ty

Mając takie doświadczenie i sztab zwolenników w przyszłości będziesz mógł realizować się w polityce, nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również ogólnopolskim. To najwyższy czas, aby już teraz zacząć pracować na swój sukces w przyszłości. Zostań człowiekiem, który coś zmieni…

Wejdź na stronę i wyślij zgłoszenie www.liderzyrp.org

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa
Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Patronat Honorowy: Minister Edukacji i Nauki, Minister Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Finansów, Piotr Mazurek Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Sponsor strategiczny: Huawei Polska

Materiał zewnętrzny